KBC “Bihać” i KBS “Ljutoč”: Bišćani uspješni na 33.Slovenia Open:

In Internacionalni kupovi, Kickboxing vijesti

Proteklog vikenda (05.11.2016.) u Zagorju ob Savi održan je 33. Međunarodni kickboxing turnir Slovenia Open 2016. Na ovom pretižnom turniru koji se organizira 33. godinu za redom učestvovalo je 473 takmičara iz 62 kluba i ukupno 9 država. Među učesnicima i ove godine su se našle člsnice Kickboxing ssaveza USK, KBS “Ljutoč” i KBC “Bihać” koji su ostvarili zapažene rezultate.

U disciplini Light contact -42 kg posebnoe se istakao šampion iz KBC “BIhać” Arnel Zuberi koji je uvjerljivim nad Njemcem Michael Mihalitiso u 1/4 finala savladao Mađara Mateja Servašom te u 1/2 finala italijana Grunt Vidmara da bi u finalnom meču opet nadmoćnom pobjedom savladao Čeha Nika Jamšeka te osvojio zlatnu medalju.
Zbog tehničkih problema sa sistemom žrijebanja Arnel nije nastupio u Point fightingu što je njegova primarna disciplina te tako zasigurno ostao uskraćen za još jedno zlato.

Šeherzad Zulić iz KBS “Ljutoč” Orašac je u disciplini Point fight -79 kg protiv savladao ukupno 3 protivnika iz Njemačke, Italije i Austije te također osigurao najsjajnije odličje.

Ostali takmičari ova dva sportska kolektiva također su imali zapažene rezultate ali su svi zaustavljeni prije finalnih mečeva od boljih i u ovom trenutku spremnijih boraca.

-Ermin Imširević Kick light -74 kg

Takmičari su u Zagorje putovali organizovano u 2 kombi vozila te 1 automobilu.

/usn.ba

You may also read!

18. put tradicionalno: Već 18 godina KBC Bihać je domaćin najboljim kickboxerima u regiji

Bilo koji sport, bilo koja djelatnost, obilježavanje, takmičenje, rijetki su oni koji se mogu pohvaliti da su dočekali punoljetstvo

Read More...

KBC “Bihać: 8 zlatnih medalja na “Grand Prix BiH” u Sarajevu

Nakon velikog uspjeha na Evropskom kupu održanom prošlog vikenda u Karlovcu ekipa KBC “Bihać” ovaj vikend je već na

KBS ” ZINO ” Bihać proglašeni sveukupnim pobjednicima na “Grand Prix BiH 2017”

U konkurenciji od 541 takmičara iz 7 zemalja, KBS “ZINO” iz Bihaća je ukupni pobjednik turnira sa osvojenih 44